Oznanila Sveti Križ in Sveti Lenart

Sv. Križ 8:30 Za duše v vicah
Jesenice 9:00 Za duše v vicah SPOMINSKI PARK
Jesenice 18:00 + Davorin Mikula, 30. dan
Nedelja, 3. november / Zahvalna nedelja (Viktorin Ptujski)
Jesenice 7:30 Za farane
Sv. Križ 8:30 V zahvalo za prejete dobrote in srečo pri delu v gozdu
Jesenice 10:00 +Frančiška in Janez Krajnik

OZNANILA

• Ob 15. uri vabljeni k molitvi rožnega venca IZJEMOMA v KAPELO V SPOMINSKEM PARKU. Molitev vodijo člani Karitasa in pevci.
  • V petek je zapovedan praznik vseh svetih. Za obisk pokopališča in molitev za rajne v prvih osmih dneh novembra Cerkev naklanja popolni odpustek, ki ga lahko namenite za pokojne ali zase, če ste opravili sveto spoved, prejeli sveto obhajilo in zmolili vero in očenaš po papeževem namenu.

• Na praznik vseh svetih bodo prej omenjene svete maše ter naslednji obredi:

– na pokopališču na Blejski Dobravi bodo skupne molitve ob 15. uri,

– v cerkvi bomo ob 17. uri molili vse štiri dele rožnega venca,

– mladi se zberejo ob 19. uri na pokopališču ob križu, kjer bomo molili za naše rajne. Pri Svetem Križu bo sveta maša ob 8:30 uri, molitev za rajne na pokopališču bo ob 15:30 uri ter nato molitev rožnega venca v cerkvi.

• V soboto na vernih duš dan bomo molili za duše v vicah. Z molitvijo rožnega venca začnemo na Jesenicah ob 7.30 uri. Svete maše bodo: ob 8.00 na Jesenicah, ob 9. uri v Spominskem parku in zvečer ob 18. uri na Jesenicah. Pri Svetem Križu pa začnemo z molivijo rožnega venca ob 8:00. Sveta maša bo ob 8:30 uri.

Na prvi petek 1.11. bomo obiskovali bolnike po domovih.

Ta teden so veroučne počitnice. Veroučenci naj se udeležijo svetih maš in molitev za rajne.

Prihodnjo nedeljo obhajamo zahvalno nedeljo, ko se bomo Bogu zahvalili za vse dobrote, ki smo jih prejeli čez leto, zato bomo na koncu svete maše zapeli zahvalno pesem. Tudi letos bomo zbirali hrano – moko, kruh, riž, testenine, vloženo zelenjavo, sadje, meso, mlečne izdelke,… za ljudi v stiski. Darove, ki jih boste prinesli v tednu pred zahvalno nedeljo v župnišče, bomo odpeljali v župnijo Ljubljana -Ježica, kjer delujejo Misijonarke ljubezni, ki skrbijo za brezdomce. V njihovem imenu se že sedaj prisrčno zahvaljujem.

Na voljo je nova številka Družine.

Opera “Traviata” bo 24. novembra. Prišlo je do pomote v datumu. Se opravičujemo. Hvala za razumevanje.

Župnijska karitas Jesenice vabi k akciji Manjša sveča, za sočloveka sreča, ki nas spodbuja, da namenimo nekaj sredstev za ljudi v stiski. Priporočen dar za svečo je 1,50 €. Sveče dobite pod korom.

V cerkvah lahko vzamete in oddate listke, na katere lahko napišete, za katere pokojne bomo molili očenaše v mesecu novembru.

Pisarna: 064 223 978
Župnik: 051 826 055